شارژ گاز یخچال در محل یا در منزل

شارژ کردن گاز یخچال فریزر(محل یا منزل) می‌تواند شامل تعویض، تعمیر شارژ و … باشد که یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به تعمیرات یخچال بوده و باید طبق اصول و توسط تعمیرکار انجام شود.
شما می‎توانید با اعزام تعمیرکار یخچال جهت شارژ گاز یخچال در محل یا منزل اقدام نمایید برای این که کافیست با مرکز تعمیر یا نمایندگی‌های یخچال تماس بگیرید. در ادامه نیز به مواردی مانند قیمت شارژ گاز یخچال در محل، مراحل شارژ توسط تعمیرکار و … اشاره شده است.

اعزامم تکنسین جهت شارژ گاز یخچال در سریع ترین زمان

پیدا کردن کارشناس مجرب پر کردن گاز یخچال با سرچ کوتاه

تماس با نماینده یا تعمیرگاه جهت شارژ کردن گاز یخچال فریزر در منزل یا در محل

لیست خدمات شارژ گاز یخچال در محل یا منزل

خوشبختانه شارژ گاز یخچال خانگی شامل سامسونگ، ال جی، دوو، جنرال الکتریک، هیمالیا، اسنوا، یخساران، بوش … در منزل(یا در محل)  به راحتی توسط تعمیرکاران متخصص انجام می‌شود و مراحل کار به شرح زیر است:

 • در ابتدا تعمیرکار نشتی گاز یخچال معمولی یا دوقلو را بررسی و در صورت وجود نشتی آن را رفع می‌کند.
 • سپس به صورت صحیح وکیوم را انجام می‌دهد این مرحله جهت خارج کردن رطوبت، هوا و … انجام می‌شود.
 • در انتها فرایند گاز زدن به یخچال توسط تعمیرکار انجام می‌شود.
شارژ گاز یخچال در محل
آگهی بیشتر...

چه زمانی جهت تعویض، تعمیر یا گاز زدن به یخچال اقدام کنیم؟

هر خرابی یا مشکلی در یخچال با یک سری علائمی همراه است به عنوان  مثال چکه کردن آب، صدای بوق و … حال شاید اگر یخچال شما فقط یکی از این علائم را داشته باشد نحوه تشخیص مشکل آن سخت باشد اما اگر یخچال شما مشکلات زیر را داشت به احتمال بسیار زیاد نیاز به گاز زدن به یخچال دارید.
نشانه‌هایی که مشخص می‌کنند شما را به تعمیرکار یخچال جهت شارژ گاز یخچال (در محل یا منزل) نیاز دارید:

 • یخچال یکسره کار می‌کند.
 • از یخچال بوی بدی می‌دهد.
 • مصرف برق شما بالا رفته است.
 • مواد غذایی داخل یخچال یخ می‌زند.
 • یخچال صدای تق تق می‌دهد.
 • آب از یخچال چکه می‌کند.

بسیاری از افراد با وجود این علائم باز هم به رفع آن فکر نمی‌کنند در این صورت ممکن است با بی توجه‌ای به این نشانه‌ها پس از مدتی یخچال خراب شده و نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات مرتبط دیگر داشته باشد.

شارژ گاز یخچال در محل یا در تعمیرگاه

در صورت مواجهه با علائمی که به آن اشاره کردیم، باید تمهیدات لازم برای شارژ گاز یخچال فریزر را انجام دهید. بسیاری از افراد تمایل دارند خودشان برای گاز زدن یخچال دست به کار شوند. این در حالی است که عده‌ای دیگر هیچ پیش زمینه‌ای از شارژ گاز فریزر نداشته و با یک علامت سوال بزرگ مواجه می‌شوند: آیا برای تنظیم گاز باید حتما به تعمیرگاه مراجعه نمود؟

پاسخ این سوال مثبت است، چرا که شارژ گاز یخچال فریزر یک امر تخصصی و حرفه‌ای محسوب می‌شود. اگر بخواهید خودسرانه برای این کار اقدام کنید، ممکن است مشکلات عدیده‌ای برای یخچالتان ایجاد شود. پس حتما برای شارژ گاز یخچال در محل به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه نمایید.

شارژ گاز یخچال در منزل توسط خودمان!؟

شاید بنا به دلایلی مانند صرفه جویی در قیمت یا هزینه گاز زدن یخچال، خود نیز جهت آن اقدام نمایید. چنانچه برای شارژ گاز یخچال در منزل توسط خودتان مصر هستید، شاید بتوانید این کار را با موفقیت انجام دهید. اما برای این کار باید مراحل زیادی را طی کنید.

 • اول اینکه باید هرگونه نشتی گاز را با مواد شوینده یا دستگاه نشتی یاب تشخیص دهید.
 • سپس باید عملیات وکیوم را انجام دهید.
 • در ادامه باید به کمک گیج فشار، فشار گاز یخچال را به مقدار دلخواه برسانید.

اگرچه پروسه گاز زدن به یخچال ساده به نظر می‌رسد، اما اولا نیاز به تخصص بالایی دارد. دوما باید از دستگاه‌های خاصی برای انجام آن استفاده شود. در نتیجه اغلب اوقات شارژ گاز توسط افراد عادی به درستی انجام نمی‌شود. این موضوع می‌تواند ضمن هدر دادن زحمات شما، به سایر قطعات یخچال فریزر آسیب وارد کند.

پرتکرارترین سوالات مربوط به شارژ گاز یخچال​

برخی از پرسش و پاسخ پرتکرار درمورد شارژ گاز یخچال را در این قسمت قرار داده‌ایم.

آیا شارژ گاز یخچال در محل یا منزل انجام می‌شود؟

بله، این مورد توسط تعمیرکار و با استفاده از ابزارهایی که داخل منزل یا محل می‌آورد، انجام خواهد شد.

قیمت شارژ گاز یخچال چقدر است؟

هزینه شارژ گاز یخچال فریزر بین 900.000 تومان تا 1.550.000 تومان متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

زمان شارژ گاز یخچال چه موقع‌ای است؟

زمان‌بندی خاصی برای شارژ کردن یخچال فریزر وجود ندارد. اما با دیدن علائمی مانند سرد نشدن یخچال و با نظر تعمیرکار، می‌توانید نسبت به شارژ یخچال اقدام نمایید.

آیا هزینه گاز زدن یخچال در برند‌های متفاوت، فرق دارد؟

می‌توان گفت نرخ گاز یخچال با توجه به حجم، نداشتن نشتی و ... ممکن است متفاوت باشد.

نظرات برخی از مشتریان شارژ گاز انواع یخچال فریزر

شما می‌توانید از این قسمت دیدگاه‌های افرادی که از خدمات تعمیرکاران استفاده کرده، را بخواهید.

نکات مهم در هنگام انتخاب مرکز تعمیر، تعویض و شارژ گاز یخچال فریزر

تعمیر یا شارژ گاز یخچال یا تعویض گاز یخچال یک فرایند پیچیده و تخصصی است. برای مثال گاز استفاده شده در یخچال‌ها می‌تواند متفاوت باشد یا این که گاز بیش از حد نباید به یخچال تزریق شود، از طرفی نحوه باز و بسته کردن مفظه گاز در هر مدل بسیار متفاوت است. همچنین میزان مناسب فشار گاز داخل یخچال در هر فصل متغیر می‌باشد.
همه این موارد در کنار هم نشان می‌دهد شما تنها باید از مراکز تعمیراتی معتبر یا نمایندگی‌های مجاز درخواست شارژ گاز یخچال در محل را ارائه دهید. تا همچنین از هزینه شارژ گاز یخچال مناسب برخوردار شوید. تعمیر گاز فریزر توسط سرویس کاران محلی یا تعمیرکاران ناشناس تنها می‌تواند خرابی را بدتر کند.

قیمت شارژ گاز یخچال در محل ایرانی و خارجی

یکی از دغدغه‌های اصلی مشتریان در زمان دریافت خدماتی نظیر گاز زدن به یخچال اطلاع از قیمت شارژ گاز یخچال در محل(یا منزل) می‌باشد. جالب است بدانید هزینه تنظیم شارژ گاز غالبا به نوع موتور و گاز مصرفی (R600 یا R134) بستگی دارد. این در حالی است که معمولا برند یا مدل یخچال فریزر هیچ تاثیری در قیمت نهایی نخواهد داشت. پس از مراجعه تکنسین به محل میزان گاز تزریق شده به موتور برحسب گرم محاسبه شده و در نهایت هزینه خدمات از شما دریافت خواهد شد.

آیا می‌خواهید گاز زدن یخچال را به تعمیرگاه بسپارید؟

سپردن تعمیر شارژ گاز یخچال در محل توسط تعمیرگاه‌های مجاز بهترین گزینه است. اگر خواهان گاز زدن به یخچال هستید، می‌بایست از هرگونه اقدام خودسرانه اجتناب کنید، چرا که این کار می‌توانید خرابی را بدتر کند. اگر احیانا در یافتن تعمیرگاه مناسب جهت شارژگاز یخچال به مشکل خورده‌اید، نگران نباشید، چرا که ما بهترین مراکز تعمیراتی یخچال فریزر را به شما معرفی می‌کنیم تا انواع خرابی دستگاهتان از جمله نشت و کاهش فشار گاز برطرف شود. شما می‌توانید در این صفحه شماره تماس برترین مراکز تعمیراتی برای تنظیم گاز یخچال را پیدا کنید و درخواست خود را جهت ارائه خدمات ثبت نمایید.