تعمیر یخساز یخچال

یخساز (Ice Maker) یک آپشن نسبتا جدید در یخچال فریزرها محسوب می‌شود. باتوجه به استقبال مصرف کنندگان از این آپشن تقریبا اغلب تولیدکنندگان یخچال‌های خانگی دستگاه‌های خود را به یخساز مجهز کرده‌اند. به این ترتیب ظرف چند ثانیه می‌توان قطعات یخ مورد نیاز برای خنک کردن انواع نوشیدنی را تولید کرد. با این حال عادت به این کار دردسرساز است، چرا که یخسازها هم ممکن است با خرابی مواجه شوند. در این مواقع نیاز به تعمیر یخساز یخچال پیدا خواهید کرد. صد البته پیشنهاد ما این است که تعمیر خرابی این بخش از یخچال فریزر را به متخصصین حرفه‌ای و کاربلد بسپارید تا خرابی به خوبی برطرف شود.

رفع مشکل یخساز یخچال

اگر گمان می‌کنید یخسازها خیلی دیر به دیر دچار مشکل می‌شوند، سخت در اشتباه هستید. اتفاقا خدمت تعمیر یخساز جزو رایجترین خدمات نمایندگی‌ها و مراکز تعمیرات یخچال فریزر است. اگر نگاهی به بخشIce Maker بیندازید، متوجه می‌شوید این قسمت از قطعات مختلف نظیر موتور، شیر برقی، سنسور، سیم رابط، لوله ورودی، اهرم، برد و … تشکیل شده است. هرگونه خرابی در یکی از این قطعات می‌تواند فرایند ساخت یخ را دچار مشکل کند. اتفاقی که تا به حال برای بسیاری از مشتریان روی داده است. به طوری که می‌توان تعمیر خرابی یخساز را یکی از رایج‌ترین مشکلاتی دانست که مراکز تعمیراتی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برای تعمیر انواع خرابی در بخش یخساز کافی است با نمایندگی‌های مجاز تماس بگیرید.

آگهی بیشتر...

متداولترین مشکلات یخساز یخچال فریزر

اگر یخساز یخچال فریزرتان اخیرا با مشکل مواجه شده است، بدون شک نیاز به تعمیرات دارد. اما شاید قبل از هر اقدامی بخواهید علت خرابی را پیدا کرده، سپس برای تعمیر یخساز یخچال دست به کار شوید. شایان ذکر است خرابی آیس میکر دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد.

در جدول زیر رایج‌ترین مشکلات یخساز یخچال فریزر و علت هر یک را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

خرابی علت
روشن نشدن یخساز خرابی موتور، خرابی چیپ برد الکترونیکی، خرابی رابط، خرابی دکمه ON/OFF
عدم توانایی در تولید یخ پایین بودن فشار آب، پایین بودن دمای یخچال فریزر، کاهش گاز یخچال، کاهش کارایی فیلتر یخچال، خرابی سنسور
چسبیدن تکه‌های یخ به یکدیگر استفاده نکردن طولانی مدت از یخساز کاهش دمای فریزر یا سرمای داخل دستگاه
منجمد نشدن یخ‌ها روشن شدن تازه یخساز، دمای پایین یخچال فریزر

چه زمانی باید به تعمیرکار یخساز یخچال مراجعه کنیم؟

یخساز یکی از آپشن‌های جانبی یخچال فریزر محسوب می‌شود. در واقع عملکرد این بخش با سایر بخش‌های دستگاه مجزا می‌باشد. بنابراین انتظار می‌رود خرابی در Ice Maker یخچال فریزر عملکرد سایر قسمت‌ها را تحت تاثیر قرار ندهد. منتهی هرگونه تاخیر در تعمیر یخساز یخچال می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر و خرابی را بیشتر کند. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهتر است برای تعمیر دستگاهتان به یک تعمیرکار مراجعه کنید، خصوصا اگر به استفاده از یخساز عادت کرده‌اید.

آیا عیب یابی و تعمیر یخساز انواع برند یخچال امکان پذیر است؟

این روزها تقریبا تمام برندهای یخچال فریزر از سامسونگ، ال جی، بوش، دوو و جنرال الکتریک گرفته تا برندهای ایرانی از یخساز بهره می‌برند. از طرفی خرابی این بخش از یخچال‌ها نسبتا رایج بوده و اتفاقا محدود به مدل خاصی نمی‌باشد. در واقع اینطور که که فقط یخساز برندهای سامسونگ یا برندهای ایرانی به مشکل بخورند. خرابی در این بخش از یخچال در تمام برندها رایج است. اما خوشبختانه عیب یابی و تعمیر خرابی آیس میکر در تمامی برندها میسر می‌باشد. البته به شرطی که پروسه بررسی و تعمیر خرابی به یک تکنسین حرفه‌ای واگذار گردد.

آیا تعمیرات یخساز انواع یخچال در منزل امکان پذیر است؟

پاسخ مثبت است. بدون شک انتقال یخچال فریزر به تعمیرگاه یا نمایندگی‌های مجاز به دلیل ابعاد و وزن بالای این لوازم خانگی فرایندی پیچیده و مشکل است. به این موارد می‌بایست هزینه حمل و نقل یخچال و البته مشکلات ناشی از جابجای را اضافه کرد. بنابراین تعمیر یخساز یخچال بدون جابجایی بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند یخ  ساز یخچال خود را تعمیر کنند. جالب است بدانید مراکز تعمیرات تخصصی، با آگاهی از این موضوع خودشان نیروی مدنظر را به درب منزل اعزام کرده تا در زمان، هزینه و انرژی شما صرفه جویی کرده باشند.

عیب یابی و تعمیر یخساز یخچال فریزر

رفع مشکل و تعویض قطعات یخساز یخچال فریزر توسط خودمان

اگر به فکر تعمیر یخساز یخچال فریزر توسط خودتان هستید، به شما هشدار می‌دهیم این کار را انجام ندهید. از قدیم گفته‌اند: “کار را به کاردان بسپار”. زمانی که شما هیچگونه تخصصی در زمینه تعمیر یخچال فریزر نداشته باشید، نمی‌توانید اقدام به تعمیر یا تعویض قسمت‌های مختلف آن از جمله یخساز کنید. این کار مهارت، دانش و تخصص خود را می‌طلبد. در ضمن کوچکترین اشتباه در باز و بسته کردن یا تعمیر یخساز می‌تواند کار تعمیرکار بعدی و هزینه شما را بیشتر کند. پس پیشنهاد می‌کنم به جای اینکه خودتان زمان و انرژی برای تعمیر یخچال صرف کنید، از همان ابتدا پروسه تعمیرات را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

آیا تعمیر یخ ساز یخچال در منزل انجام می‌شود؟

بله، برای رفع مشکلات مربوط به یخساز یخچال به هیچ عنوان نیاز به جابجایی یخچال برای بردن به تعمیرگاه نیست.

آیا خودمان می‌توانیم تعمیر یا تعویض یخساز یخچال را در خانه انجام دهیم؟

گرچه این کار ممکن است، اما اگر فکر می‌کنید از پس آن بر نمی‌اید بهتر است حتما با یک تعمیرکار در این مورد راهنمایی بگیرید.

هزینه مربوط به تعمیر یا تعویض یخساز چقدر می‌شود؟

هزینه تعویض یخساز در صورتی که خود آن را خریداری کرده باشید فقط دستمزد یک تعمیرکار خواهد بود(این رقم بین تعمیرکاران متفاوت است). هزینه تعمیر نیز بین 300 تا 900 هزار می‌باشد.

چگونه می‌توان به یک تعمیرکار جهت رفع مشکل یخساز یخچال اعتماد کرد؟

حتما به مواردی مانند مجوز‌ها و پروانه کسب دقت داشته باشید.

نکات مهم در هنگام انتخاب تعمیرکار یخساز یخچال

چنانچه برای تعمیر Ice Maker به دنبال تعمیرکار می‌گردید، می‌بایست نکاتی را به شما گوشزد کنیم. همانطور که گفته شد یخساز یک آپشن جداگانه است که به تازگی به یخچال فریزر اضافه شده است. این قسمت از بخش‌های مختلف تشکیل شده و تنها یک متخصص کاربلد و ماهر می‌تواند برای تعمیر آن اقدام کند. اگر در شرف سپردن تعمیرات یخساز به یک فرد ناوارد هستید، بدانید و آگاه باشید که ممکن است خرابی بیشتر و بیشتر شود. در زمان سپردن تعمیرات به یک تعمیرکار از مهارت، تخصص و تجربه وی اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت اجازه ارائه خدمات به وی را ندهید.

بهترین تعمیرگاه جهت تعمیرات یخساز یخچال

بارها این موضوع بیان شد که تعمیر یخساز یخچال کاملا تخصصی است. همچنین گفته شد که تعمیر Ice Maker باید زیر نظر تکنسین متخصص، ماهر و باتجربه انجام شود. شاید هم اکنون برای پیدا کردن چنین تکنسینی کمی سردرگم شده باشید. از همین رو می‌خواهم به شما یک پیشنهاد ایده آل ارائه دهم: چرا از نمایندگی‌ها و مراکز تعمیرات مجاز خدمات خود را دریافت نمی‌کنید؟ نمایندگی‌ها و مراکز مجاز همیشه از تعدادی تعمیرکار مجرب و باتجربه برخوردار هستند و می‌توانند بهترین گزینه برای حل مشکلات یخچال فریزر از جمله ایرادات مرتبط با یخساز باشند.