تعمیر موتور یخچال فریزر

موتور به عنوان قلب یخچال فریزر شناخته می‌شود. موتور یا همان کمپرسور نقش مهمی در تولید سرمای داخل یخچال ایفا کرده و هرگونه خرابی در آن منجر به گرم شدن داخل یخچال و فاسد شدن مواد غذایی شود. در این مواقع تعمیر موتور یخچال باید در اولویت کارها قرار بگیرد.
اگرچه امکان تعمیر کمپرسور یخچال وجود دارد، اما با توجه به ماهیت این قطعه، تعویض موتور یخچال فریزر گزینه معقول‌تری به نظر می‌رسد. شایان ذکر است تعمیرات موتور یخچال یک امر کاملا تخصصی محسوب می‌شود. بنابراین هرگز تعمیر یا تعویض موتور دستگاه خود را به افراد غیرحرفه‌ای نسپارید. اگر نیاز به تکنسین حرفه‌ای دارید، ما به شما جهت پیدا کردن نمایندگی‌های مجاز کمک می‌کنیم.

در کوتاه‌ترین زمان

با یک سرچ کوتاه در اینترنت

فقط با یک تماس

خدمات تعمیر موتور یخچال(کمپرسور یخچال)

جالب است بدانید عمر مفید کمپرسور چیزی حدود 10 سال است، البته اگر از موتور یخچال به خوبی استفاده کرده باشید. چنانچه کمپرسور در معرض نوسانات شدید برق قرار بگیرد یا غیراصولی استفاده شود، ممکن است عمر مفید آن کاهش پیدا کند. در صورت خرابی این قطعه شما نیاز به خدمات تعمیر کمپرسور یخچال خواهید داشت. البته با توجه به هزینه تعمیرات موتور یخچال در اغلب اوقات کاربران تصمیم به تعویض قطعه معیوب می‌گیرند.

تعویض کمپرسور خراب نسبت به تعمیر آن از مزایای زیر برخوردار است:

  • معمولا کمپرسور سوخته یا خراب شده عمر مفید خود را کرده است، بنابراین در صورت تعمیر تنها مدت زمان کوتاهی دوام می‌آورد.
  • کمپرسورها به صورت سربسته تولید می‌شوند، در نتیجه باز و بسته کردن آنها دردسر ساز است.
  • در زمان تعمیر شما باید نیمی از هزینه تعویض قطعه را پرداخت کنید.

 

تعمیر موتور یا کمپرسور یخچال
آگهی بیشتر...

چگونه متوجه خرابی موتور یخچال فریزر شویم؟

طبق توصیه کارشناسان در زمان خرابی موتور یخچال باید هرچه سریعتر برای تعمیر موتور یخچال اقدام کنیم. اما برای برخی از افراد شناسایی خرابی موتور یخچال امری پیچیده و دشوار است. به نظر شما چگونه باید به خرابی کمپرسور پی ببریم؟ برای پاسخ به این سوال می‌بایست به نشانه‌های بارز خرابی موتور توجه کنید. علایم و نشانه‌های زیر خبر از خرابی کمپرسور می‌دهند:

گرم شدن داخل یخچال

کمپرسور یا همان موتور یخچال نقش مهمی در خنک ماندن فضای داخل یخچال و انتقال هوای گرم به بیرون از دستگاه دارد. بنابراین گرم شدن هوای داخلی اولین نشانه از خرابی موتور خواهد بود.

خراب شدن مواد غذایی

سرما از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند. همزمان با خرابی موتور، دمای یخچال افزایش پیدا کرده و مواد غذایی شروع به فاسد شدن می‌کنند.

اقدام به تعمیر موتور یخچال فریزر به دلیل خرابی مواد غذایی

داغ شدن بیش از حد موتور

صد البته کارکرد کمپرسور با افزایش دما همراه است. اما این افزایش دما در قطعه نباید از حد طبیعی تجاوز کند. گرم شدن بیش از حد موتور نیز می‌تواند حاکی از خرابی موتور باشد.

روشن/خاموش شدن پی در پی

دلایل مختلفی برای روشن و خاموش شدن مکرر یخچال وجود دارد. اما رایجترین دلیل این امر سوختن و خراب شدن موتور دستگاه است.

شنیدن صدای آزار از پشت یخچال

یخچال در زمان فعالیت صدای کمی از خود تولید می‌کند. قطعا صدای نرمال یخچال خود را می‌شناسید. اگر این صدا تغییر پیدا کند، می‌تواند علامت خرابی موتور باشد.

عرق کردن یخچال فریزر

عرق کردن یخچال هم اصلا نشانه خوبی نیست. در اغلب موارد عرق کردن یخچال به شما هشدار می‌دهد موتور یخچالتان آسیب دیده است.

آیا تعمیر یا تعویض موتور یخچال توسط خودمان امکان پذیر است؟

قطعا خیر، تعمیر موتور یخچال فریزر یک امر تخصصی و پیچیده است. اگر به فکر تعمیر کمپرسور یخچال هستید، باید بدانید این قطعات وارداتی بوده و به صورت سربسته تولید می‌شوند. تعمیرات موتور یخچال برای تکنسین‌های حرفه‌ای هم سخت و دشوار است، چه برسد به فردی که هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارد. البته تعویض موتور دستگاهتان نیز کار راحتی نیست. اگر به انجام این کار اصرار دارید، مطمئن باشید به مشکل خواهید خورد. پس چه بهتر است به جای تلف کردن وقت و انرژی از همان اول کار را به کاردان بسپارید.

پرتکرارترین پرسش‌های مربوط به تعویض یا تعمیر موتور یخچال

پاسخ به سوالات تعمیر و تعویض کمپرسور(موتور) یخچال

آیا در صورت تعمیر موتور یخچال کارکرد آن مثل سابقه می‌شود؟

در صورتی که یک تعمیرکار مجرب و حرفه‌ای را انتخاب نمایید که کار تعمیر یا تعویض موتور را به درستی انجام دهد کارکرد آن با قبل هیچ فرقی نخواد داشت.

آیا ممکن است خرابی موتور به دلیل مشکل دیگری از یخچال باشد؟

بله، در بسیاری از موارد مشکل از موتور(کمپرسور) یخچال نیست.

آیا تعویض موتور یخچال در منزل انجام می‌شود؟

بله شما با اعزام یک تعمیرکار مجرب یخچال فریزر می‌توانید از او بخواهید که تعویض موتور را در منزل انجام دهد اما در بعضی از موارد به دلیل طولانی بودن کار یا نیاز به قطعات دیگر جهت تست سلامت موتور یخچال، این مورد در تعمیرگاه انجام می‌شود.

خدمات تعمیرات کمپرسور یخچال چقدر طول می‌کشد؟

معمولا رفع خرابی یا تعویض موتور یخچال به صورت میانگین بین سه روز تا یک هفته زمان بر است که این مورد باز در برخی موارد خاص ممکن است بیشتر شود.

تعمیر یا تعویض موتور(کمپرسور) یخچال

حتی با وجود مشاهده علائم خرابی کمپرسور باز هم نمی‌توان با قطعیت دلیل عملکرد نادرست یخچال را تشخیص داد. هرگونه کارکرد نادرست یخچال می‌بایست توسط تعمیرکاران حرفه‌ای شناسایی و برطرف شود. از همین رو شما باید یخچالتان را به تعمیرگاه منتقل کنید تا دستگاهتان عیب یابی شود. این کار غیرعقلانی به نظر می‌رسد، بنابراین غالبا تعمیر کمپرسور یخچال انجام می‌شود. پس از مراجعه تعمیرکار اگر علت مشکل خرابی کمپرسور تشخیص داده شود، اقدامات برای تعمیر و یا تعویض قطعه در همان محل انجام خواهد شد. با این حال در پاره‌ای از مواقع جهت تعمیر موتور، ممکن است تنها قطعه به تعمیرگاه منتقل شود.

آیا عیب یابی و تعمیر موتور یخچال سوخته امکان پذیر است؟

بله، البته در صورتی که عیب یابی به متخصصین حرفه‌ای سپرده شود، امکان عیب یابی و تعمیرات کمپرسور یخچال وجود خواهد داشت. اما همانطور که گفته شد، این کار از هر لحاظ اشتباه است. اول اینکه معمولا کمپرسورها به صورت سربسته ساخته می‌شوند. بنابراین باز کردن و حتی بستن آنها دردسرساز است. دوم اینکه خرابی این قطعات حکایت از پایان عمر مفید آنها دارد. در صورت تعمیر خرابی احتمال خرابی مجدد در همان بخش یا بخش‌های دیگر زیاد است. اما نکته سوم هزینه‌ای است که بابت تعمیر موتور یخچال می‌پردازید. فکر نکنید با تعمیر موتور به جای تعویض آن قرار است در هزینه‌های شما صرفه جویی شود. چرا که دست کم نیمی از قیمت یک موتور نو برای تعمیر موتور کهنه از شما دریافت خواهد شد.

برای رفع مشکل و تعمیرات(کمپرسور) یخچال به کجا مراجعه کنیم؟

کمپرسور قلب یخچال فریزر شماست. خرابی در این قسمت عملکرد کلی دستگاهتان را مختل می‌کند. بنابراین تعمیر کمپرسور یخچال در اسرع وقت اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به ماهیت این قطعه باید ادعا کرد تعمیر موتور یخچال تنها کار حرفه‌ای ها می‌باشد. اگر قصد تعمیرات موتور یخچال به صورت اصولی و حرفه‌ای را دارید، می‌بایست این کار را به متخصصین و تکنسین حرفه‌ای بسپارید. شما می‌توانید این تکنسین را از نمایندگی‌ها و مراکز مجاز پیدا کنید. ما تلاش کرده‌ایم با معرفی بهترین مراکز تعمیرات موتور یخچال کار شما را در این زمینه آسان کنیم.