تعویض فیلتر یخچال فریزر

از آنجایی که فیلتر یخچال فریزر یک قطعه مهم جهت جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها به داخل یخچال است در صورت وجود مشکل در آن باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال(عوض کردن فیلتر یخچال) کرد.
هر کدام از فیلتر‌های تصفیه آب، بوگیر، هوا، پشت … یخچال قابل تعویض است و هرکدام از آنها دارای علائمی هستند که با توجه به آن می‌توانید متوجه شوید که آیا یخچال شما نیاز به تعویض فیلتر دارد یا خیر!

در کوتاه‌ترین زمان

با یک سرچ کوتاه در اینترنت

فقط با یک تماس

خدمات عوض کردن فیلتر یخچال​

در صورتی که برای دریافت خدمات تعویض فیلتر یخچال خود با تعمیرکار تماس بگیرید، فرد متخصص مراحل زیر را انجام خواهد داد:

 • ابتدا قطعه مورد نظر(فیلتر هوا، تصفیه آب، بوگیر) را تست می‌کند.
 • در صورت وجود مشکل، فیلتر را تعویض یا سرویس خواهد کرد.
 • سپس فیلتر جدید یا فیلتر سرویس شده را در جای خود نصب خواهد کرد.
 • پس از انجام مرحله بالا، فیلتر یخچال را تست کرده تا از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل نماید.
تعویض فیلتر یخچال فریزر در محل

البته معمولا فیلتر یخچال در صورت خرابی تعویض می‌شود مگر این که مشکل با سرویس به سادگی حل شود که این مورد می‌تواند شامل تمیز کردن و رفع ناخالصی‌ها از آن باشد.

آگهی بیشتر...

تعویض فیلتر انواع برندهای یخچال

فیلتر جزو ثابت یخچال فریزر است؛ به نوعی در تمامی انواع برندهای یخچال فریزر تعدادی فیلتر تعبیه شده که هر یک به صورت جداگانه عملیات پاکسازی آب، هوا یا محفظه داخلی را بر عهده دارند. خدمات تعویض فیلتر یخچال محدود به هیچ برندی نیست و برای تمامی برندهای یخچال فریزر انجام می‌شود.

با ثبت درخواست تعویض تعویض فیلتر یخچال هیمالیا، دوو، سامسونگ، امرسان، الجی، اسنوا و … تعمیرکار مربوطه به محل اعزام شده و اقدام به عوض کردن فیلتر معیوب می‌کند.

تعویض فیلتر یخچال دوو

خدمات تعویض فیلترهای یخچال دوو شامل عیب یابی و تعویض فیلتر هوا، آب و آنتی باکتریال بر حسب اینکه کدام فیلتر خراب شده است، می‌شود. برای دریافت این خدمات بهتر است از نمایندگی یخچال فریزر دوو کمک بگیرید.

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

عوض کردن فیلتر یخچال سامسونگ از جمله خدماتی است که در طول آن فیلترهای یخچال اعم از فیلتر آب، فیلتر هوا یا فیلتر آنتی باکتریال ارزیابی شده و قطعه معیوب تعویض می‌شود. اگر مایل به دریافت خدمات فوق هستید، باید با نمایندگی یخچال فریزر سامسونگ تماس بگیرید.

تعویض فیلتر یخچال ال جی

خدمات خارج کردن و تعویض فیلتر معیوب یخچال ال جی با فیلتر جدید برای آن دسته از افرادی مناسب است که یکی از فیلترهای یخچال فریزر الجی آنها آسیب دیده است. بهترین راهکار جهت تعویض فیلتر معیوب یخچال ال جی ثبت درخواست خدمات از نمایندگی یخچال ال جی است.

تعویض فیلتر یخچال هیمالیا

به تبع خدمات عوض کردن فیلتر یخچال هیمالیا شامل یافتن فیلتر خراب و جایگزین کردن آن با یک فیلتر جدید است تا گردش آب و هوای یخچال در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد. جهت دریافت خدمات تعویض فیلتر آب، هوا یا آنتی باکتریال یخچال هیمالیا هم باید با نمایندگی یخچال فریزر هیمالیا تماس حاصل نمایید.

تعویض انواع فیلتر یخچال​

یخچال فریزر شامل انواع فیلترها جهت جلوگیری از ورود گردوغبار، رسوبات، کلر، مواد شیمیایی و … به داخل یخچال می‌باشد و هر کدام از آنها در صورت خرابی قابل تعویض هستند. عوض کردن فیلتر یخچال می‌تواند شامل فیلترهای زیر شود:

 • تعویض فیلتر تصفیه آب
 • تعویض فیلتر تصفیه هوا
 • تعویض فیلتر آنتی باکتریال

البته برخی از یخچال‌ها دارای انواع فیلترهای دیگری مانند فیلتر ترکیبی هستند که این فیلتر‌ از ترکیب چند فیلتر مختلف ساخته می‌شود.

تعویض فیلتر تصفیه آب

فیلتر آب یخچال باید بر اساس میزان آب مصرفی و به صورت دوره ای تعویض شود. در غیر این صورت آب یخچال کثیف، بد بو و ناسالم خواهد شد. مدت زمان میانگین جهت تعویض دوره‌ای یخچال فریزر هر 6 ماه یکبار است. اگرچه تعویض فیلتر آب ساده به نظر می‌رسد، اما بهتر است این کار به یک متخصص حرفه ای و کاربلد سپرده شود.

تعویض فیلتر تصفیه هوا

هرگونه خرابی در فیلتر هوای یخچال یا همان بوگیر می‌تواند باعث استشمام بوی نامطبوع، انتشار آلاینده‌های سمی و کاهش کیفیت مواد غذایی شود. از همین بابت تعویض فیلتر بوگیر یخچال سامسونگ،دوو، ال جی و … باید در دستور کار شما قرار بگیرد. با ثبت درخواست تعویض فیلتر هوا تکنسین مربوطه در اسرع وقت به محل مدنظر اعزام شده و عملیات عوض کردن بوگیر آغاز می‌شود.

تعویض فیلتر آنتی باکتریال

در برخی از یخچال فریزرها به دلیل عدم وجود فیلتر آب، یک نوع فیلتر آنتی باکتریال در مسیر آب قرار گرفته تا بو، مزه، رسوبات و جرم آب ورودی به یخچال را پاکسازی نماید. از آنجا که این فیلتر نقش مهمی در بهبود آب یخچال و البته ماندگاری قطعات داخلی دارد، باید نسبت به تعویض آن در موعد مقرر اقدام کرد.

تعویض فیلتر قسمت‌های مختلف یخچال

خدمات تعویض فیلتر یخچال شامل عیب یابی و تعویض انواع فیلتر در قسمت‌های مختلف یخچال فریزر می‌شود. در واقع اینطور نیست که تنها فیلتر داخلی یخچال توسط تعمیرکار تعویض گردد، چرا که حتی فیلترهای معیوب بیرونی و پشت یخچال فریزر یا ساید بای ساید توسط تعمیرکاران حرفه ای یخچال با فیلترهای جدید جایگزین می‌شوند.

تعویض فیلتر پشت یخچال

برخی از انواع یخچال فریزر به جای یک فیلتر داخلی جهت تصفیه آب از یک فیلتر خارجی برخوردار هستند. این فیلتر معمولا در پشت یخچال تعبیه شده است. تعویض فیلتر پشت یخچال یا فیلتر خارجی یخچال از جمله خدماتی است که هر چند کمتر مشاهده می‌شود، اما جزو زیر گروه خدمات عوض کردن فیلتر یخچال به شمار می‌رود.

علائم نشان‌دهنده نیاز به تعویض فیلتر یخچال

معمولا خرابی فیلتر یخچال با نشانه‌هایی همراه می‌باشد که در صورت مواجه شدن با آن بهتر است با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید. علائمی که نشان می‌دهد فیلتر یخچال شما منقضی شده و نیاز به سرویس یا تعویض دارد به شرح زیر می‌باشند:

 • یخچال شما بوی نا مطبوعی می‌دهد؛ معمولا وقتی درب یخچال را باز می‌کنید متوجه آن می‌شوید.
 • یخچال شما دارای صداهای غیر طبیعی است.
 • یخچال از مصرف انرژی بیشتری نسبت به قبل برخوردار است.
 • زمانی که مواد غذایی را داخل یخچال می‌گذارید در هنگام استفاده از آن، متوجه بوی بد مواد غذایی می‌شوید.
 • فریزر به خوبی یخ نمیزند.

 گرچه شاید در بیشتر مواقع نشانه‌هایی جهت تعویض فیلتر از یخچال خود دریافت نکنید، در این صورت معمولا یک بازه‌ای از زمان تعویض فیلتر بین 6 تا 36 ماه در نظر گرفته شده است