تعمیر برد یخچال فریزر

برد یخچال عملکرد مشابهی با مغز انسان دارد. همانگونه که کنترل و خلق احساسات، عواطف، هیجانات و سایر عملکردهای انسان توسط مغز انجام می‌شود، کنترل عملکرد تمامی بخش‌های یخچال نظیر موتور، فن، یخساز و حتی سنسورها برعهده برد است. در واقع برد دستورات لازم را برای کارکرد صحیح بخش‌های مختلف صادر می‌کند. از همین رو در صورت خراب شدن این قطعه، باید هرچه سریعتر برای تعمیر برد یخچال برنامه ریزی کنید. شایان ذکر است با پیشرفت تکنولوژی در ساخت یخچال، تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر کار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد.
بر این اساس توصیه می‌شود به جای سپردن تعمیر برد به یک تعمیرگاه غیر مجاز از یک مرکز تعمیر برد یخچال حرفه‌ای و معتبر برای حل مشکل خود کمک بگیرید. چگونه برد یخچال را تعمیر کنیم؟ خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند تا در سریعترین زمان نسبت به تعمیر خرابی بردها اقدام کنید.

در کوتاه‌ترین زمان

با یک سرچ کوتاه در اینترنت

فقط با یک تماس

خدمات تعمیر برد یخچال فریز​

هر دستگاه الکترونیکی برای کارکرد خود نیاز به برد دارد. این قطعات از بخش‌های مختلف نظیر خازن، دیود، ترانزیستور، مقاومت و … ساخته می‌شوند. هرگونه خرابی در یکی از این بخش‌ها می‌تواند منجر به خرابی برد و در نتیجه بلا استفاده شدن یخچال فریزر شود.

در این شرایط نیاز به خدمات تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر خواهید داشت. لازم به ذکر است تنها یک متخصص یا تعمیرکار حرفه‌ای می‌تواند نحوه تعمیر انواع برد را شناسایی کند. البته امکان پی بردن به خرابی برد یخچال وجود دارد. آیا نسبت به عملکرد این قطعه در یخچال خود تردید دارید؟ در ادامه روشهایی برای شناسایی خراب شدن برد الکترونیکی در یخچال فریزر خانگی ارائه شده است.

آگهی بیشتر...

چگونه متوجه مشکل در برد یخچال شویم؟

اگر اخیرا متوجه خرابی یخچالتان شده‌اید، شاید بخواهید قبل از بررسی تعمیرکار خودتان علت مشکل را پیدا کنید. اگرچه خرابی یخچال فریزر می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، اما چنانچه به برد دستگاه مشکوک شده باشید، بهتر است از روشهایی که در ادامه مطرح می‌شود، خرابی این قطعه را زیر ذره بین قرار دهید. این روشها به شما کمک می‌کنند بفهمید برد خراب است یا نه.

یخچال فریزر ارور می‌دهد

اگر یخچال فریزر شما از صفحه نمایش برخوردار باشد، احتمالا خرابی برد با ارور به شما اعلام خواهد شد. البته این ارور در هر یخچال می‌تواند متفاوت باشد. در هر صورت با مشاهده این ارور می‌بایست اقدام به تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر خود کنید.

نوع یخچال نوع ارور
یخچال سامسونگ ER FR
یخچال ال جی HRS
یخچال جنرال الکتریک C1، F1 ، F10G

یخچال فریزر روشن نمی‌شود

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی برد این است که یخچال اصلا روشن نمی‌شود. البته در این شرایط ابتدا از سالم بودن پریز و سیم کشی اطمینان حاصل کنید. اگر جریان برق مشکلی نداشت، پس احتمالا باید به فکر تعمیربردیخچال باشید.

یخچال فریزر قطعات تعویض شده را شناسایی نمی‌کند

در پاره‌ای از مواقع قطعه‌ای از یخچال را تعویض می‌کنید، اما دستگاه نمی‌تواند قطعه جدید را شناسایی کند. در این مواقع احتمالا چیپ متعلق به آن قطعه در برد خراب شده است.

یخچال فریزر به صورت خودکار خاموش و روشن می‌شود

یکی از مشکلات نسبتا رایج که خبر از نیاز به تعمیر برد یخچال می‌دهد، روشن و خاموش شدن پی در پی یخچال به صورت خودکار است. در این مواقع نیز باید فکری به حال تعمیرات این قطعه بکنید.

چه زمانی به مرکز تعمیر برد یخچال مراجعه کنیم؟

معمولا برد در پشت یخچال فریزر تعبیه می‌شود. البته بسته به مدل دستگاه این قطعه می‌تواند در داخل یا حتی روی بدنه نیز قرار بگیرد. به هر حال در صورت دسترسی به این قطعه باز هم امکان تشخیص 100 درصدی خرابی برد وجود ندارد. با این حال هر زمان یکی از نشانه‌هایی که در بالا به آنها پرداختیم، مشاهده کردید، می‌بایست برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر دست به کار شوید تا دستگاهتان با مشکلات بیشتری مواجه نشود. در ضمن فراموش نکنید مواد غذایی شما نیز در داخل یخچال قرار دارد. اگر تعمیر دستگاه را به تاخیر بیندازید، این مواد غذایی نیز فاسد خواهند شد.

 

رفع مشکل و خرابی برد یخچال فریزر در منزل یا محل

آیا تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر در منزل ممکن است؟

پاسخ مثبت است. با توجه به سنگینی و ابعاد بزرگ یخچال فریزر جابجایی و انتقال آن به نمایندگی یا مرکز تعمیر برد یخچال اصلا معقول و به صرفه نیست. در صورت خرابی هر بخش از این لوازم خانگی بهترین گزینه تعمیر آن در خانه است. به تبع آن اگر برد یخچالتان آسیب دیده، تعمیر برد یخچال در منزل نه تنها در انرژی و زمان شما صرفه جویی خواهد کرد، بلکه هزینه‌های تعمیر خرابی را نیز کاهش خواهد داد. کافی است حساب کتاب کنید حمل یخچال تا تعمیرگاه و انتقال مجدد آن به خانه چقدر هزینه دارد.

آیا تعمیر و تعویض برد یخچال همه برند‌ها امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال جواب‌های ضد و نقیضی وجود دارد. البته در یک کلام می‌توان گفت بله، امکان تعمیر  یا تعویض برد انواع برندهای یخچال فریزر وجود دارد. اما یک نکته در این موضوع حائز اهمیت است. تعمیر برد یخچال سامسونگ، ال جی، دوو، جنرال الکتریک، هیمالیا، ایلیا استیل و … با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. یک طرف ماجرا پیچیدگی تعمیر این قطعه است، یک طرف دیگر هم تفاوت تعمیر آن در برندهای مختلف. راهکاری که در این مواقع توصیه می‌شود، سپردن خدمات به یک مرکز تعمیر برد یخچال است. در واقع باید تعمیر برد برندهای مختلف را تنها از یک نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز بخواهید، نه سرویسکاران محلی و نامعتبر!

نکات مهم در انتخاب تعمیرکار برد یخچال

معمولا سوالات زیادی برای مشتریان انواع یخچال فریزر که با خرابی برد مواجه شده‌اند، مطرح می‌شود. یکی از عمده‌ترین سوالات این است که چگونه برد یخچال را تعمیر کنیم؟
در پاسخ به این سوال اول باید بدانید برد علاوه‌بر اینکه قطعه حساسی است، تعمیرش بسیار پیچیده و مشکل می‌باشد. در واقع تعمیر برد کار هر کسی نیست. بنابراین در زمان انتخاب تعمیرکار باید به رزومه و دانش فنی وی اهمیت زیادی قائل شوید. از همین رو برای آسودگی خاطر بهتر است دست به دامان تعمیرگاه‌های مجاز شده و خدمات خود را از آنها درخواست نمایید.
یکی دیگر از نکات اعطای ضمانت یا گارانتی برای تعمیرات است. تعمیر این قطعه هزینه زیادی دارد، چه بسا پس از تعمیر قطعه مجددا دچار مشکل شود. این اتفاق حتی اگر تعمیرات توسط متخصصین حرفه‌ای هم انجام شود، ممکن است رخ دهد. در این مواقع سپردن تعمیرات به مراکز معتبر این اطمینان را به شما می‌دهد که در صورت خرابی مجدد، خدمات به صورت رایگان انجام شود.

آیا تعمیرات برد یخچال فریزر در منزل انجام می‌شود؟

در برخی از موارد با توجه به نوع خرابی برد یخچال، تعمیر آن در منزل انجام می‌شود اما ممکن است جهت تست یا تعویض یا تعمیرات قطعات بیشتر نیاز به بردن برد به تعمیرگاه یخچال باشد.

چگونه به تعمیرکار برد الکترونیکی یخچال اعتماد کنیم؟

برای این کار حتما از نمایندگی یا مرکز تعمیرات برد یخچال مورد نظر بخواهید که مجوزهایی را مانند پروانه کسب را به شما نشان دهد.

یا برد سوخته یخچال قابل تعمیر است؟

برد یخچال یک قطعه حساس است که در بسیاری از موارد قابل تعمیر است اما اگر بسوزد باید تعویض شود.

آیا تعمیر یا تعویض برد یخچال توسط خودمان در منزل ممکن است؟

از آنجایی که برد الکترونیکی یخچال فریزر بسیار حساس است، پیشنهاد می‌شود در صورتی که در این حوزه متخصص نیستید کارهای تعویض یا تعمیر را به یک نیروی متخصص بسپارید.

محاسبه حدودی قیمت تعمیر برد یخچال

از آنجا که قیمت تعمیرات برد یخچال فریزر دغدغه بسیاری از مشتریان است، جالب می‌شود بحث خود را با این موضوع تمام کنیم. قیمت تعمیر این قطعات به عوامل زیادی بستگی دارد. این موضوع برآورد قیمت، ولو به صورت حدودی را سخت و ناممکن می‌کند. برای اطلاع بیشتر بد نیست بدانید هزینه تعمیر برد یخچال بر اساس پارامترهای زیر مشخص می‌شود:

  • مدل و نوع یخچال فریزر
  • میزان پیچیدگی برد
  • مشکل برد و تعداد قطعات معیوب
  • امکان تعمیر یا اجباری بودن تعویض برد

برآورد قیمت تعمیرات برد یخچال تنها زمانی میسر خواهد بود که تیم تکنسین با حضور در محل برد را بررسی کرده و علت خرابی آن را تعیین نماید. 

مراجعه نمایندگی تعمیرات برد یخچال

چگونه برد یخچال را تعمیر کنیم؟ این سوال افرادی است که نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر پیدا کرده‌اند. یک توصیه مهم به این افراد این است که تعمیر برد یخچال یک امر کاملا تخصصی و پیچیده بوده و باید توسط تکنسین حرفه‎ای و باتجربه انجام شود. ما با معرفی نمایندگی مجاز و مرکز تعمیر برد یخچال شما را برای رفع خرابی همراهی خواهیم کرد.