تعویض لاستیک دور درب یخچال

اگر با نشانه‌هایی مثل خرابی، پوسیدگی و پارگی در لاستیک درب مواجه شدید، چاره‌ای جز تعویض نوار درب یخچال باقی نمی‌ماند. اما اگر مشکل به باز شدن، جدا شدن و تغییر در اتصال لاستیک مربوط باشد، احتمالا بتوان برای تعمیر نوار دور درب یخچال راهکار مناسبی پیدا کرد.
سهل انگاری در تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال منجر به افزایش کارکرد کمپرسور می‌شود. این مسئله می‌تواند هزینه‌ی زیادی روی دست شما بگذارد. اگر در پی رفع مشکل و تعمیر نوار یخچال هستید، شاید تصمیم بگیرید خودتان برای تعمیر لاستیک در یخچال اقدام کنید، اما این کار شاید مشکل را بیشتر و بیشتر کند. بنابراین بهترین روش تعمیر لاستیک درب یخچال تماس با یک تعمیرکار حرفه‌ای است.

در کوتاه‌ترین زمان

با یک سرچ کوتاه در اینترنت

فقط با یک تماس

خدمات تعویض لاستیک(نوار) دور در یخچال

خدمات تعویض نوار درب یخچال توسط تکنسین حرفه‌ای با هدف جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل یخچال فریزر ارائه می‌شود.

در این خدمت رسانی، تعمیرکار پس از بررسی دقیق لاستیک نسبت به رفع مشکل اقدام می‌کند. چنانچه عواملی نظیر پارگی، پوسیدگی یا خرابی در نوار دور یخچال مشاهده شود، تعویض نوار دور درب یخچال انجام می‌شود. اما اگر مشکل به جدا شدن چسب لاستیک یا شل شدن بخشی از آن مربوط باشد، امکان تعمیر لاستیک دور درب یخچال هم وجود دارد.

تعویض لاستیک دور درب یخچال
آگهی بیشتر...

چه زمانی نیاز به تعویض لاستیک دور درب یخچال می‌باشد؟

هر بیماری در انسان نشانه‌ای به همراه دارد. خرابی در بخش‌های مختلف یخچال هم به همین منوال است. پوسیدگی، پوسته پوسته شدن، شل شدن، افتادگی، پارگی لایه‌های لاستیک درب یخچال و … از جمله علائمی است که نشان می‌دهد باید برای تعمیر یا تعویض لاستیک یخچال اقدام نمایید. منتهی شاید حواستان به خراب شدن نوار یخچال فریزر نباشد. در این مواقع فاسد شدن مواد غذایی یکی از نشانه‌های فرسودگی در لاستیک دور یخچال باشد. اگر اخیرا مواد غذایی به سرعت فاسد می‌شوند، بهتر است با دقت لاستیک دور درب را نگاهی بیندازید. البته مشکل در بسته شدن درب یخچال هم خودش می‌تواند یک سرنخ بزرگ از خرابی لاستیک درب باشد.

تست: یک کاغذ لای در یخچال بگذارید و در را ببندید. اگر به آسانی توانستید کاغذ را از لای در بیرون بکشید، به شما تبریک می‌گویم! علت نقص یخچال شما خرابی لاستیک درب است.

تعمیر نوار دور درب یخچال بدون تعویض امکان پذیر است؟

تعمیر نوار درب یخچال بدون تعویض نوار درب یخچال تحت شرایطی امکان پذیر است. اگر خرابی نوار به از بین رفتن چسبندگی یا شل شدن محدود باشد، می‌توان آن را تعمیر و مجددا استفاده کرد. اما گاهی اوقات لاستیک عمر خود را کرده و چاره‌ای جز تعویض آن باقی نمی‌ماند.

تعویض یا تعمیر لاستیک دور درب انواع یخچال‌ها

طریقه تعمیر یا تعویض نوار درب یخچال با توجه به نوع چسبیدن نوار به دور درب متفاوت است. در برخی از یخچال فریزرها از پیچ برای اتصال لاستیک به درب استفاده شده است، در حالی که اتصال نوار در برخی از مدلهای یخچال فریزر پرسی می‌باشد.

روش تعویض لاستیک درب یخچال پرسی

در یخچال‌هایی که لاستیک به صورت پرسی به درب آنها چسبیده شد، می‌بایست با استفاده از یک شی نوک تیز نوار را از درب یخچال جدا کنید. سپس با استفاده از چسب، نوار تعمیر شده یا جدید را به درب بچسبانید.

روش تعویض لاستیک دور درب یخچال پیچی

جهت تعویض یا تعمیر لاستیک یخچال پیچی هم می‌بایست ابتدا پیچ‌ها را باز کنید. در صورت تعمیر لاستیک تعمیر شده، در غیر این صورت لاستیک نو را مجدد به واسطه پیچ‌ها دور درب نصب کنید.

معایب عدم تعویض به موقع لاستیک دور درب یخچال

تعویض نوار درب یخچال اوجب واجبات است. این قطعه‌ی به ظاهر ساده از ورود هوای گرم به داخل یخچال جلوگیری می‌نماید. با وجود این لاستیک، کمپرسور پس از رساندن دمای یخچال به دمای مطلوب استراحت می‌کند. بدیهی است اگر تعویض لاستیک در یخچال به موقع انجام نشود، کمپرسور برای جبران گرمای ورودی به دستگاه به صورت پی در پی فعالیت خواهد کرد. این موضوع فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می‌کند. نتیجه‌ی این فرایند بروز صدمات و خسارات بیشتر به دستگاه است. فراموش نکنید تعمیر یا تعویض نوار یخچال فریزر هزینه بسیار کمی دارد.

سوالات متداول تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال

آیا برای تعویض لاستیک دور درب یخچال نیاز به خرید لاستیک است؟

شما می‌توانید لاستیک را خودتان خریداری کرده و از تعمیرکار یخچال بخواهید که آن را برای شما نصب کند در غیر این صورت با دادن مشخصات یخچال خود به تعمیرکار از او بخواهید لاستیک مورد نظر را خود تهیه و نصب کند.

آیا مدت زمان و روش تعویض لاستیک دور درب یخچال پرسی و پیچی متفاوت است؟

بله- در نوع پیچی نوار دور درب پیچ شده است و در نوع پرسی، به صورت پرس به درب یخچال متصل شده است.

آیا تعویض لاستیک دور درب یخچال توسط خودمان امکان پذیر است؟

بله، اما در صورتی که مهارت لازمه را ندارید یا قبلا انجام نداده‌ای بهتر است به دست یک تعمیرکار مجرب بسپارید.

تعویض و تعمیر نوار لاستیک در یخچال توسط خودمان در منزل

تعمیر نوار دور درب یخچال در خانه توسط خودمان امکان پذیر است. از سویی این کار می‌تواند در هزینه تعمیر نوار دور یخچال یا تعویض نوار دور یخچال صرفه جویی کند. جالب‌تر اینکه آموزش‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که طبیعتا کار را برای ما راحت‌تر می‌کند. با این وجود نکات ریز و درشتی در تعمیر نوار درب یخچال وجود دارد که اگر ندانیم، ممکن است صدمات زیادی به یخچالمان وارد کنیم. پس به جای تلف کردن زمان و انرژی توصیه می‌شود تعمیر لاستیک را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید. اتفاقا هزینه این خدمات بسیار پایین است.

مراجعه به تعمیرکار جهت تعویض نوار درب یخچال

حالا که به ضرورت تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال پی بردید و متوجه شدید برای تعمیر نوار دور درب یخچال بهتر است به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید، احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چگونه باید تعمیرکار خوبی برای ارائه خدمات پیدا کنیم؟ باتوجه به دغدغه مشتریان جهت دسترسی به تعمیرکاران حرفه‌ای ما لیستی از بهترین تعمیرگاه‌های مجاز را آماده کرده‌ایم. شما می‌توانید برای تعمیر یا تعویض نوار یا همان لاستیک یخچال از این مراکز خدماتی کمک بیگرید.