رفع افتادگی درب یخچال

افتادگی و شل شدن درب یخچال یکی از مشکلاتی است که معمولا در طی استفاده نادرست یا طولانی مدت از یخچال اتفاق می‌افتد.. افتادگی درب فریزر و یخچال به دلایل مختلف اعم از تراز نبودن سطح یخچال، قرار گرفتن بار اضافی در طبقات درب، جمع شدن آب در کف یخچال، شکستگی لولای درب، خرابی واشر رگلاژ و … اتفاق می‌افتد.
در این مواقع تعمیر افتادگی درب یخچال باید در دستور کار قرار بگیرد، چرا که افتادگی و شل شدگی در یخچال علی رغم این که آزاردهنده است، می‌تواند زمینه ساز مشکلات بزرگتر نظیر سقوط درب یخچال شود.

بدون شک رفع افتادگی درب یخچال کار هر فردی نیست و تعمیرات افتادگی در یخچال باید توسط تکنسین حرفه‌ای و مجرب انجام شود. اگر شما هم با ما موافق هستید، نیازی نیست زمان را تلف کنید! کاری تی شما را در یافتن بهترین مراکز تعمیرات جهت عیب یابی و حل مشکل درب یخچال همراهی خواهد کرد.

تعمیر افتادگی درب یخچال فوری

پیدا کردن تعمیرکار جهت رفع افتادگی درب یخچال

تماس با نماینده رفع مشکلات افتادگی درب یخچال فریزر

نشانه‌های افتادگی درب یخچال

افتادگی درب یخچال سامسونگ، الکترواستیل، ال جی، هیمالیا، امرسان، بوش و هر برند دیگری با یکسری علائم و نشانه‌ها قابل تشخیص است.

شما می‌توانید افتادگی در یخچال فریزر را به وسیله نشانه‌های زیر تشخیص دهید:

 • سخت باز و بسته شدن درب یخچال: گاهی اوقات درب یخچال یا درب فریزر به سختی باز و بسته می‌شود. این مورد می‌تواند یک نشانه بارز از افتادگی در یخچال باشد.
 • تولید صدا در زمان باز و بسته کردن درب یخچال: اگر هنگام باز و بسته کردن درب از یخچال فریزر سر و صدای عجیبی می‌شنوید، ممکن است علت افتادگی و شل شدگی درب باشد.
 • عدم چسبیدن قسمت بالای لاستیک دور درب به بدنه: از جمله مهمترین علائم افتادگی درب یخچال، عدم اتصال قسمت بالای لاستیک دور درب یخچال به بدنه یخچال فریزر است.

در صورت مشاهده علائم فوق، بهتر است برای تعمیر افتادگی درب یخچال اقدام کنید.

آگهی بیشتر...

مراحل تعمیر افتادگی درب یخچال

در صورت نیاز به تعمیرات افتادگی در یخچال فریزر می‌بایست جهت رفع مشکل یکسری از مراحل را پشت سر هم سپری کنید تا خرابی یخچال فریزر در اسرع وقت برطرف شود. در ادامه مراحل تعمیر افتادگی و شل شدگی درب یخچال را بررسی می‌کنیم:

 1. در گام نخست پس از مشاهده نشانه‌های افتادگی درب یخچال یا فریزر می‌بایست با مراکز تعمیر یا نمایندگی‌های مجاز تماس بگیرید.
 2. پس از برقراری تماس با تعمیرگاه و ثبت سفارش تعمیرات، یک تعمیرکار به درب منزل اعزام می‌شود. جهت اعزام سریعتر تعمیرکار می‌بایست با تعمیرگاه‌های اطراف محل سکونت خود تماس بگیرید.
 3. در گام بعدی تعمیرکار اعزامی علت افتادگی درب را بررسی می‌کند. همانطور که گفته شد، خرابی واشر رگلاژ، خرابی لولا، تراز نبودن یخچال و … هر یک می‌تواند علت افتادگی درب باشد.
 4. پس از مشخص شدن علت افتادگی درب یخچال و فریزر، در صورت توافق با مشتری تعمیرات انجام خواهد شد.

چنانچه تعمیر و رفع افتادگی درب یخچال را به نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بسپارید، خیالتان از کیفیت تعمیرات، ارائه فاکتور، قیمت منصفانه، ضمانت تعمیرات و بسیاری از موارد دیگر آسوده خاطر است.

روش‌های تعمیر افتادگی درب یخچال فریزر

رفع افتادگی درب یخچال با توجه به علت بروز مشکل از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود. به عنوان مثال از بین بردن افتادگی در یخچال به علت خرابی لولا با رفع افتادگی در یخچال به دلیل تراز نبودن یخچال فریزر متفاوت است. جهت تعیین روش تعمیر افتادگی و شل شدن درب یخچال ابتدا باید علت خرابی را مشخص کرد، سپس با توجه به علت خرابی از روش مناسب استفاده کرد.

در لیست زیر علت افتادگی درب فریزر و درب یخچال و روش تعمیر مناسب برای آن را مشاهده می‌کنید:

 • قرار گرفتن بار اضافی در طبقات درب: پاره‌ای از مواقع، افتادگی در یخچال به دلیل قرار گرفتن مقدار زیادی مواد غذایی با وزن زیاد روی درب است. در این صورت می‌توان با حذف وزن اضافی، افتادگی را برطرف نمود.
 • تراز نبودن سطح یخچال: چنانچه یخچال تراز نباشد، ممکن است به سختی باز و بسته شود. در این مواقع با تراز کردن یخچال به وسیله پیچ‌های زیر یخچال فریزر می‌توان به افتادگی درب پایان داد.
 • شکستگی لولای درب: چنانچه شل شدگی درب یخچال فریزر ناشی از شکستن لولای درب باشد، تنها کاری که برای تعمیرات انجام داد، تعویض لولای شکسته است.
 • نقص در واشر رگلاژ: همچنین اگر علت افتادگی درب خرابی واشر باشد، در این صورت می‌توان با تعویض واشر رگلاژ به راحتی مشکل را خاتمه داد.
 • جمع شدن آب در کف یخچال: یکی دیگر از دلایل افتادگی درب یخچال، جمع شدن آب کف یخچال فریزر است. عیب یابی این مشکلات کمی تا حدودی پیچیده است و باید توسط تکنسین بررسی شود.

اگرچه گاهی اوقات افتادگی در یخچال فریزر به سادگی برطرف می‌شود، اما همیشه اینطور نیست. در بسیاری از مواقع عیب یابی و حل این مشکل نیاز به تخصص بالایی دارد.

هزینه رفع افتادگی درب یخچال

هزینه تعمیر افتادگی و شل شدگی در یخچال فریزر به علت بروز خرابی بستگی دارد. برای مثال اگر علت افتادگی درب، خرابی لولا باشد، در حال حاضر اجرت تعویض هر یک از لولای درب‌های یخچال چیزی حدود 100 الی 150 هزار تومان است. دقت کنید هر یخچال فریزر سه عدد لولا دارد.
همچنین هزینه تراز نمودن یخچال فریزر چیزی حدود 200 هزار تومان برآورد می‌شود. البته این هزینه‌ها باید ایاب و ذهاب تعمیرکار و هزینه قطعات را نیز اضافه کنید. منتهی برای تعیین دقیق تعرفه تعمیر افتادگی درب فریزر و یخچال بهتر است با نمایندگی‌ها تماس بگیرید.

تماس با تعمیرکار جهت تعمیر افتادگی درب یخچال

اگر به دنبال یک تعمیرکار خوب و حرفه‌ای جهت دریافت خدمات تعمیر افتادگی درب یخچال هستید، قطعاً بهترین گزینه پیش روی شما سپردن تعمیرات به یک نمایندگی معتبر و با تجربه است. در این زمینه هیچ کس به اندازه کاری تی نمی‌تواند به شما کمک نماید.
از آنجا که افتادگی و شل شدگی درب یخچال یک مشکل متداول و آزار دهنده است، ما بهترین نمایندگی‌های تعمیر یخچال فریزر در هر شهر را به شما معرفی کرده‌ایم. جهت تعمیر و رفع افتادگی درب یخچال، پس از بررسی ویژگی‌های نمایندگی مربوطه، با کارشناسان آن تماس بگیرید.