تنظیم دمای یخچال بکو

تنظیم دمای یخچال بکو

5/5 - (4 امتیاز)

در واقع تنظیم دمای یخچال فریزر بکو به معنای کاهش یا افزایش دمای یخچال متناسب با شرایط جوی است. برای مثال در حالت عادی تنظیم درجه یخچال بکو باید روی اعداد نرمال قرار بگیرد. اما به محض سرد(فصل زمستان) یا گرم(فصل تابستان) شدن هوا باید تنظیمات اعمال شده تغییر پیدا کند!
درجه یخچال بکو در تابستان باید سردتر باشد. متعاقبا درجه یخچال بکو در زمستان باید گرمتر باشد. شاید سوال این باشد که چرا ست کردن دمای انواع یخچال، فریزر، ساید و دوقلو بکو از اهمیت بالایی برخوردار است؟! در جواب باید گفت با انجام این نکات ساده می‌توان ضمن افزایش کیفیت یخچال فریزر، عمر مفید آن را افزایش داد. در این مقاله به صورت کامل شما را با تنظیم دمای یخچال بکو آشنا می‌کنیم.
اما اگر از یخچال فریزر بکو استفاده می‌کنید و فکر می‌کنیم تنظیم دمای یخچال شما به درستی انجام نمی‌شود یا یخچال شما خراب شده است. به جای هدر دادن زمان به صفحه تعمیر یخچال بکو مراجعه کنید تا با تعمیر یخچال فریزر توسط تعمیرکار حرفه ای سلامت یخچال فریزر خود را بازگردانید.

جدول تنظیم دمای یخچال فریزر بکو (دمای مناسب)

تنظیم دما یا درجه یخچال فریزر بکو شامل؛ چرخاندن ولوم یخچال بکو قدیمی ترموستاتی روی اعداد 4 یا 5 در فصل تابستان (گرم) و روی اعداد 1 تا 2 در فصل زمستان (سرد) می‌باشد همچنین در یخچال جدید بکو که از نوع دیجیتالی (هوشمند) است، روش تنظیم دمای یخچال بکو شامل فشردن دکمه و رساندن درجه یخچال فریزر بکو جدید به اعداد 3 تا 21- سانتی گراد بوده که مناسب فصل تابستان (گرم) است و همچمین ست کردن دمای یخچال فریزر بکو هوشمند روی اعداد 4 تا 19- که مناسب فصل زمستان (سرد) می‌باشد.

جدول تنظیم دمای یخچال بکو نشان می‌دهد ولوم درجه در یخچال ترموستاتی بکو روی چه عددی باید قرار بگیرد. همچنین دمای یخچال دیجیتالی بکو روی چه عددی باید ست شود. در واقع شما می‌توانید با استفاده از این جدول دمای یخچال خود را در آب و هوای عادی روی دمای مناسب تنظیم کنید:

جدول تنظیم درجه یخچال بکو
درجه یخچال فریزر قدیمی بکو یخچال 3
فریزر 3
دمای یخچال فریزر جدید بکو یخچال 3 الی 4 درجه سانتی گراد
فریزر 19- الی 21- درجه سانتی گراد

دقت کنید در یخچال‌های قدیمی بکو (ترموستاتی) خبری از دما بر حسب درجه سانتی گراد نیست. در این نوع یخچال‌ها از اعداد 1 تا 5 برای نمایش میزان سردی یخچال استفاده شده است، که هرچه عدد بالاتر باشد سرمای یخچال ترموستاتی (قدیمی) بیشتر می‌شود.

درجه مناسب یخچال، فریزر و ساید بکو در تابستان

با گرم شدن هوا (مناسب با فصل تابستان) تنظیم دمای یخچال فریزر بکو بهتر است که تغییر کند. در فصل تابستان دمای بیرونی یخچال فریزر بالا است. از همین بابت می‌توان گفت یخچال نیاز به سرمایش بیشتری دارد تا به دمای مطلوب برسد. به عبارتی ساده‌تر در فصل تابستان (گرم) دمای یخچال باید روی اعداد سردتر ست شود. برای تنظیم درجه یخچال بکو در فصل تابستان بر اساس نوع یخچال فریزر خود به نکات زیر دقت کنید:

  • یخچال هوشمند: دمای یخچال بکو در تابستان برای یخچال 3 درجه سانتی گراد و برای فریزر 21- درجه سانتی گراد است.
  • یخچال ترموستاتی: درجه یخچال بکو در تابستان برای یخچال و فریزر باید روی عدد 4 یا 5 تنظیم شود.

دمای مناسب یخچال، فریزر و ساید بکو در زمستان

دقیقا بر خلاف تابستان، با سرد شدن هوا تنظیم دمای یخچال بکو باید روی اعداد گرمتر قرار بگیرد. مشخصا در فصل زمستان هوای بیرونی یخچال فریزر سرد است، بنابراین یخچال نیازی به تولید سرمای آنچنانی ندارد. در این مواقع می‌توان با کاهش دادن دما، ضمن کم کردن فشار از روی کمپرسور، به دمای مطلوب رسید.
جهت ست نمودن دمای یخچال بکو در زمستان بر حسب نوع یخچال به نکات زیر توجه کنید:

  • یخچال هوشمند: دمای یخچال بکو در زمستان برای یخچال 4 درجه سانتی گراد و برای فریزر 19- درجه سانتی گراد است.
  • یخچال ترموستاتی: درجه یخچال بکو در زمستان برای یخچال و فریزر باید روی عدد 1 یا 2 تنظیم شود.

نحوه تنظیم دمای یخچال بکو

این که یخچال شما از نوع قدیمی (ترموستات) یا از نوع جدید (هوشمند) باشد بر روی روش تنظیم دمای یخچال بکو بستگی دارد. در ادامه نحوه تنظیم درجه یخچال بکو در انواع یخچال فریزرهای برند بکو را با هم بررسی می‌کنیم:

  • جهت تنظیم دمای یخچال ساید بکو یا تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلو بکو باید ابتدا دکمه TEMP را بفشارید. سپس با استفاده از دکمه‌های + یا – دما را تغییر دهید. البته گاهی اوقات نیازی به فشردن دکمه TEMP نیست.
  • برای تنظیم درجه یخچال فریزر ترموستاتی شما تنها باید ولوم یخچال را بچرخانید. در این یخچال فریزرها شما با یک ولوم مواجه هستید که با چرخاندن آن می‌توانید میزان سرمایه یخچال را از 1 تا 5 تغییر دهید. به همین سادگی!

اگر تنظیم دمای یخچال بکو به درستی انجام نشد چه کنیم؟

بدون شک تنظیم درجه یخچال بکو یک امر مهم و کلیدی در نگهداری از یخچال فریزر است. اما گاهی اوقات به دلایلی نظیر خراب شدن یکی از قطعات یخچال فریزر امکان تنظیم دمای یخچال فریزر بکو وجود ندارد. در این صورت نباید دست دست کنید و باید با تعمیر یخچال توسط تکنسین حرفه‌ای نسبت به تنظیم دمای یخچال بکو اقدام نمایید. کاریتی به شما کمک خواهد کرد بهترین متخصصین در زمینه تعمیر یخچال فریزر بکو را پیدا کنید. بنابراین همین حالا برای تماس با یک تعمیرکار خبره به صفحه تعمیرات کاریتی مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *