5/5 - (3 امتیاز)

در طول کارکرد، صدای یخچال سامسونگ حدود 32 تا 47 دسیبل است. هرگونه صدایی خارج از این بازه حکم صدای ناهنجار یخچال سامسونگ را دارد. در این صورت باید هرچه سریعتر علت صدای یخچال سامسونگ را شناسایی کنید. چرا؟ چون‌که در اغلب اوقات صدای زیاد یخچال نشانه یک خرابی مهم و کلیدی در یخچال است که باید به سرعت رفع شود.
ما در اینجا به مواردی از دلیل صدا دادن یخچال سامسونگ اشاره کرده‌ایم. شما می‌توانید با توجه به راحل‌هایی که برای هر مشکل قرار داده‌ایم نسبت به رفع صدای یخچال سامسونگ اقدام نمایید اما برخی از این مشکلات مربوط به خرابی قطعات می‌باشد که در این صورت باید برای رفع مشکل و تعویض یا تعمیر قطعات یخچال اقدام به تعمیر یخچال سامسونگ توسط نمایندگی یا تعمیرکار معتبر یخچال سامسونگ نمایید.

لیست علت انواع صدای یخچال سامسونگ

دلیل صدای یخچال سامسونگ (صدای ناهنجار)؛ اعم از فریزر، دوقلو و غیره، می‌تواند خرابی پره فن، شل شدن اتصالات موتور، تراز نبودن یخچال یا بسیاری از عوامل دیگر باشد. گاهی اوقات صدای زیاد یخچال سامسونگ از الگوی خاصی پیروی می‌کند که به کمک آن می‌توان به راحتی علت صدا دادن یخچال سامسونگ را فهمید. برای مثال گاهی صدای بوق، خرخر، سوت، ویبره و غیره از یخچال شنیده می‌شود. در این صورت خیلی راحت می‌توان به علت صدای یخچال سامسونگ پی برد. اما گاهی اوقات نیز یخچال سر و صدای (نویز) زیادی دارد، اما شباهتی به الگوهای گفته شد ندارد. در این مواقع باید سلامت قطعات یخچال را بررسی نمود.

علت صدا دادن یخچال سامسونگ؛ بر اساس نوع خرابی

گاهی علت صدای یخچال سامسونگ معمولا به دلیل نصب نادرست یا خرابی در قطعات داخلی بازمی‌گردد. در لیست زیر مهمترین مواردی که منجر به صدا دادن یخچال می‌شود را مشاهده می‌کنید؛

 • تراز نبودن یخچال
 • خرابی پره یا پروانه فن
 • نقص در فن اواپراتور
 • خرابی موتور فن کندانسور
 • شل شدن اتصالات موتور

موارد گفته شده مهمترین دلایل علت صدای یخچال فریزر سامسونگ هستند؛ در موارد نادر مشاهده شده دلیل صدای یخچال ساید سامسونگ به عوامل دیگر مربوط است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه علت صدا دادن یخچال مراجعه نمایید.

تراز نبودن یخچال؛ علت سرو صدای یخچال سامسونگ

تراز نبودن یخچال می‌تواند علت صدا دادن یخچال سامسونگ باشد. عدم نصب یخچال روی سطح صاف و تراز نکردن ان به طور مناسب باعث اختلال در حرکت گاز مبرد شده و سر و صدای زیادی از یخچال بلند می‌شود.

راه حل: یخچال سامسونگ را تراز کنید.

خرابی پره یا پروانه فن؛ علت صدای یخچال سامسونگ

خرابی یا شکستگی پره فن کمپرسور یکی از دلایل صدا دادن یخچال فریزر سامسونگ است. فن ضمن انتقال هوای گرم به بیرون از یخچال، قطعات داخلی را خنک می‌کند. اما گاهی اوقات خراب شدن پره‌های کمپرسور ضمن بروز مشکلات مختلف سبب تولید صدای فن داخل یخچال سامسونگ می‌شود.

راه حل: پره‌های فن را تعمیر یا تعویض کنید.

نقص در فن اواپراتور؛ علت صدا دادن یخچال سامسونگ

همیشه علت صدا دادن فن یخچال سامسونگ به فن کمپرسور مربوط نیست! گاهی اوقات فن اواپراتور مسبب تولید صدای زیاد از یخچال فریزر می‌باشد.

راه حل: فن اواپراتور را تعویض کنید.

خرابی موتور فن کندانسور؛ علت زیاد شدن صدای یخچال سامسونگ

در پاره ای از مواقع علت صدای یخچال سامسونگ خرابی فن کندانسور است. معمولا خرابی فن کندانسور با تولید برفک در بدنه یخچال همراه است. اگر به همراه سر و صدای زیاد یخچال شاهد تولید برفک بودید، باید به عملکر فن کندانسور شک کنید.

راه حل: فن کندانسور را تعویض کنید.

اگر صدای یخچال سامسونگ مشخص نشد چه کنیم؟

شنیدن صدا از یخچال سامسونگ در طول کارکرد طبیعی است، اما گاهی اوقات میزان صدای یخچال سامسونگ بسیار زیادتر از حد نرمال است؛ در بسیاری از مواقع نیز صدای یخچال آزاردهنده می‌شود. صدا دادن یخچال نشانه وجود نقص یا خرابی در قطعات داخلی یخچال است. ما در اینجا به لیستی از علت‌های صدا دادن یخچال سامسونگ اشاره کردیم تا بتوانید خرابی را برطرف نمایید.
اما اگر با راهنمایی‌های کاری تی نتوانستید مشکل صدای یخچال را تعمیر کنید، بهتر است به صفحه تعمیر یخچال مراجعه کنید تا تعمیرکاران حرفه‌ای این مشکل را برای شما عیب یابی و برطرف کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. عرشیا
  عرشیا ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام واقعا ممنون از متن خوبی که نوشتید
  مشکل صدا دادن یخچال سامسونگم بخاطر فنش بودم که یه خورده روغن زدم خوب شد

  1. kariti@S
   kariti@S ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام عرشیای عزیز
   بله گاهی رفع مشکل صدای زیاد یخچال ساموسنگ به همین راحتی می‌باشد و نیازی به تعویض قطعه نخواهد بود. ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *